Anasayfa » Başyazı » Yeni bir Haçlı seferi

Yeni bir Haçlı seferi

ABD’de meydana gelen olay katliam ve dehşettir. Bunu tel’in ediyorum ve tel’in ediyoruz.

New York ve Washingon’daki stratejik noktalara yapılan saldırıların mahiyetini biz izah etmiş ve “bunu yapan bir terörist grup değil ABD’den intikam almak isteyen çok güçlü bir devlettir” demiştik. Ve yine ilaveten şunu da beyan etmeliyiz ki ABD’de meydana gelen bu olay sıradan bir olay olmayıp teknolojik bir savaştır. Bunu yapan devlet için de “ABD’nin, canını incittiği, yıllardan beri ondan intikam almak isteyen bir devlet ve devlet iradesidir” demiştik. “Şayet ABD korkmuyorsa bu iradenin üstüne gitsin” demiştik.

Şimdi ise ne oldu? Şimdi olan bir takım Arapça dokümanlardan yola çıkarak suçluların Arap kökenli müslümanlar olduğu ileri sürülerek; bunların Afganistan, Sudan, Irak ve Pakistan kökenli olduğu ilan edilmiştir.

Bu acımasız tespit ve kararlara çok samimi ifade ediyorum ki kargalar bile güler.

Buradan hareketle bütün müslümanları ve İslam alemini karşısına alan bir haçlı seferi ilan edilmiştir.

Bu ne korkunç bir mazeret ve korkunç bir gerekçedir. Şayet Arap asıllı insanlar bu uçağın içinde ve bu kaderi paylaşmışsalar dönülmesi imkansız olan bu yolculuğun faturasını bunlara mı kesmek lazım. Ve nitekim uçakta bu kişilerin olup olmadığı da meçhuldur. Ve mutlak ölüme giden bu yolculuğa neden bu insanlar iştirak etsin, her neyse…

Delilsiz ilan edilen bu suçlular listesinin hepsinin Müslümanlar olmasına rağmen, T.C. hükümetinin teslimiyetçi bir politika ile ifade edildiği şekliyle olayı kabul etmesi, hiçbir tereddütte bulunmaması yanlış olsa gerektir. En azından hadisenin şokunun dışında kalma imkanına sahip olmasına rağmen.

Yanlış yönlendirilen Amerika yönetimine sıhhatli bilgiler vererek başlamakta olan bu haçlı seferini çok rahat durdurabilecek ve bu işi de yapabilecek tek ülke Türkiye Cumhuriyeti’dir. Suçlu olarak ilan edilen gerek terörist örgütlerin gerekse devletlerin ABD’de meydana gelen bu olayı yapmalarına imkan ve ihtimal yoktur. Zira bu olayı vücuda getiren güç bir 3. Dünya Savaşı’nda dünyaya tek başına galip gelebilme ihtimali olan bir güç, bir iradedir. Şayet dünya ve ABD korkmuyorsa bu suçluyu arasın.

Biz o zaman bu suçluyu arayan iradenin yanındayız. Suçlu olarak masum ve mazlum devletlerin gösterilmesi bir acziyet, bir korkaklık ve hedef saptırmadır.

Amerika istihbaratını, FBI, CIA topyekün Pentagon’u, uzay haberleşme sistemini, radar gözetleme ağını topyekün bütün haberleşmeyi dumura uğratacak ve bunu meyadan getirecek bir güçtür bu. Tekrar ediyoruz; ABD korkmuyorsa bu irade ve gücün üzerine gitsin ve ona hesap sorsun.

Masum insanlara ve Müslüman devletlere bir haçlı seferi ilan edip üzerlerine gitmesin.ABD’nin büyüklüğüne yakışan soylu davranış da budur.

Prof. Dr. Haydar Baş
Yeni Mesaj Gazetesi, 16 Eylül 2001

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İsrail’in Ortadoğu hesapları

Filistin Devlet Başkanı Arafat ile İsrail Dışişleri Bakanı Peres, şiddet olaylarını sona erdirmek için Gazze’de bir araya geldiler. Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan görüşme İsrail Başbakanı Şaron’un karşı çıkması sebebiyle tehlikeye ...

Papa’nın Erivan ziyaretinin arka planı

Asya gezisi çerçevesinde Ermenistan’ı ziyaret eden Papa II. Ioannes Paulus, Erivan yakınlarındaki sözde soykırım anıtına çelenk koydu ve geçen yüzyılın başında sözde katledilen (!) yüzbinlerce “Ermeni” için dua etti. Hıristiyanlık ...

Ebedi Adalet Operasyonu ve Çeçenistan’ın durumu

Afganistan’a yapılacak ABD operasyonuna az bir zaman kala, Rusya Devlet Başkanı Putin, Çeçenistan meselesini gündeme getirerek “Çeçenistan’daki olayların uluslararası terörizmin dışında kalması düşünülemez” dedi ve “terörist” olarak kabul ettiği Çeçen ...